Mokymų programa Vilniaus ir Vilniaus raj. jaunimui

Skelbiama jaunimo atranka dalyvauti ilgalaikiame asmeninio tobulėjimo per savanorišką veiklą projekte.

Projekto tikslai

  1. Sudaryti galimybę Vilniaus m. ir Vilniaus raj. mokiniams susipažinti su nevyriausybinių organizacijų veikla.
  2. Padėti jaunimui tobulinti asmenines ir socialines kompetencijas užsiimant savanoriška veikla.
  3. Įprasminti mokyklose privalomas „socialines – pilietines“ valandas jas pakeičiant prasminga veikla nevyriausybinėse organizacijose.

Projekto veiklos

Jaunimas turės galimybę dalyvauti ilgalaikėje mokymų programoje, kurią sudaro 4 dalys:

  1. Įvadiniai mokymai jaunimui (rugsėjo 25-27 d.). Mokymų metu jaunimas susipažins tarpusavyje, išsikels asmeninio tobulėjimo tikslus, pasirinks sau tinkamą savanorystės sritį.
  2. „Savanorystės iššūkis“. Jaunimo grupelės (iš 5-ių asmenų) sutartu laiku eis į nevyriausybines organizacijas ir jose savanoriaus bent 15 – 20 val. Jei tokia savanorystė būtų neįmanoma dėl COVID pandemijos, savanoriška veikla bus atliekama iš namų, dirbant nuotoliniu būdu.
  3. Du nuotoliniai vaizdo skambučiai, kurių metu kartu su mentoriumi bus aptariama savanorystės patirtis.
  4. „Savanorystės iššūkio“ refleksijos susitikimas (gruodžio 11 d.). Susitikimo metu bus aptarta savanoriško darbo patirtis, asmeniniai pokyčiai. Susitikimo metu bus įrašoma podcasto laida, siekiant skleisti gerąją savanoriškos veiklos patirtį.

Įvadiniai mokymai vyks Antalieptėje, inovacijų laboratorijoje “ Medus „. Dalyviams visos apgyvendinimo ir maitinimo išlaidos yra apmokamos. Į mokymus Antalieptėje dalyviai bus nuvežami ir parvežami išnuomotu autobusiuku. Kelionės iki Vilniaus ar Vilniaus mieste nėra finansuojamos, tai pačių dalyvių indėlis.

Dalyvių atranka

Mokymuose kviečiami dalyvauti jaunuoliai nuo 15 iki 18 m., kurie šiuo metu mokosi Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mokyklose. Iš viso mokymuose dalyvauti bus atrinkti 6 mokiniai, nes kiti 20-imt jau buvo atrinkti dalyvauti kovo mėnesį, kuomet mokymai neįvyko dėl šalyje paskelbto karantino.

Norintys dalyvauti atrankoje turi užpildyti šią anketą iki rugsėjo 10 d.: https://forms.gle/yTEJDwZF5G7hUF5q9

Mokymus finansuoja British Council Lithuania.

Kilus klausimams apie mokymus, galima juos užduoti el. paštu [email protected] arba telefonu 8 646 15301 (Žilvinas).