Virtualios pamokos apie savanorišką veiklą

Šalyje įvestas karantinas ir į virtualią erdvę perkeltas ugdymo procesas iš pradžių kėlė nemažų iššūkių ne tik mokytojams, bet ir mums. Buvome suplanavę penkiose Lietuvos savivaldybėse organizuoti moksleiviams skirtas savanorystės muges, kuriose jie galėtų susipažinti su jų mieste veikiančiomis organizacijomis, dalyvauti diskusijose, rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Truputį pasukę galvas radome sprendimą – sukūrėme virtualias savanorystės muges / pamokas apie savanorišką veiklą. Pamokų metu jaunimas galėdavo dalyvauti protmūšyje ir susipažinti su savanoriškos veiklos įstatymu, Jaunimo savanoriškos tarnybos ir Europos solidarumo korpuso programomis, gauti informacijos apie už savanorystę suteikiamus papildomus balsus stojant į aukštąsias mokyklas, sužinoti kur galima savanoriauti jų mieste. Į kai kurias pamokas prisijungdavo savanoriai, šiuo metu savanoriaujantys užsienyje, ir papasakodavo kaip atrodo jų savanorystė karantino sąlygomis.

Šie renginiai vyko nuo gegužės 20 iki birželio 5 dienos. Iš viso įvyko 43 virtualūs renginiai, o juose sudalyvavo 1075 unikalūs dalyviai. Po renginių buvo suteiktos 32 konsultacijos savanoriškos veiklos vietos paieškos klausimais.

Portalo jaunimui „Žinau viską“ savanoriai, kuriems nukreipdavome daugiau klausimų turintį jaunimą, taip pat gavo 8-ias užklausas.

Aktyviausiai renginiuose dalyvavo jaunimas iš Klaipėdos ir Tauragės, o daugiausiai prisijungimų fiksuota iš Šiaulių miesto.

„Šiandien, daug sužinojau apie savanorystę, įvairias savanorystės sritis, jos naudą. Sužinojau kur galima savanoriauti ir šiaip įdomios statistikos. Aktuali buvo žinia, kad už ilgalaikę savanorystę galima gauti 0,25 balo stojant į aukštąją mokyklą. Ačiū už įdomų ir informatyvų susitikimą.“


Orestas Šarauskas, Šiaulių Juventos mokykla.

Dėkojame visiems regioniniams partneriams, tačiau ypatingai norime padėkoti Šiaulių Didžvario gimnazijos klasių kuratorei Julijai Muningienei už pagalbą dalinantis informacija su kolegomis ir jaunimu bei Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos mokinei Vakarei Saulėnaitei už informacijos apie vietinės savanorystės galimybes Alytaus mieste atnaujinimą.

Virtualių renginių įgyvendinimą finansavo ES programa „Erasmus+„.