Filmas „Last Fisherman“ sulaukė didelio mokytojų susidomėjimo

Šešiuose Lietuvos miestuose parodytas filmas „Paskutinis žvejys“ (angl. „Last Fisherman“) sulaukė didelio susidomėjimo – į jo peržiūras susirinko beviek 400 mokytojų.

Po filmų kiekviename mieste vyko diskusija su prodiuseriu Leo Kaserer (Austrija). Leo atsakė į žiūrovų klausimus apie lėtą ir tvarų gyvenimo būdą, žvejybą, bendruomeniškumo ir Europos solidarumo svarbą, savanorystę.

2017 metais sukurtas dokumentinis filmas rodytas Kaune, Klaipėdoje, Tauragėje, Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, tačiau patraukė ir kitų miestų dėmesį. Planuojame, kad pakartotinės filmų peržiūros bus organizuojamos Jurbarke, Telšiuose, Vilniuje.

Lietuvoje auga susidomėjimas savanoriška veikla

Ši filmo peržiūra – projekto „Social Breeze“ dalis. Projekto metu telkiama bendruomenė, besidominti savanoriška veikla, skatinamas mokyklų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas. „Social Breeze“ programos užsakyta ir UAB „Spinter tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa parodė, kad per septynerius metus savanoriaujančių žmonių skaičius Lietuvoje išaugo nuo 18 iki 31 proc.

Net 48 proc. moksleivių teigė, kad savanoriauti labiausiai paskatintų bendraminčių, aplinkinių palaikymas, 36 proc. – daugiau laisvo laiko, 35 proc. – daugiau informacijos apie tai, kur galima savanoriauti.

„Informacijos apie savanorystę svarba ypač aktuali moksleiviams, net 50 proc. mokinių apie savanorystės galimybes sužino per ugdymo įstaigą, tad šiuo atveju svarbų vaidmenį atlieka mokytojai, kurie gali supažindinti moksleivius su savanoriškos veiklos galimybėmis. Džiaugiamės, kad ir Alytaus mokytojai domisi savanoriška veikla, noriai jungiasi prie mūsų iniciatyvos“, – pasakojo Žilvinas Mažeikis, moksleiviams skirtos savanorystės programos „Social Breeze“ vadovas.

Sprendimas – jau yra

Mokinius paskatinti savanoriauti galinti programa plečiasi Lietuvoje ir šiuo metu mokyklos gali ragistruotis dalyvauti atrankoje. Atranka vyksta iki vasario 15 d., o atrinktos mokyklos bus pakviestos į mokymus kovo pabaigoje.