Skip to content
social-breeze-logo
  • Informacija apie savanorystę
  • Savanoriaujantys miestai

  • Informacija apie savanorystę
  • Savanoriaujantys miestai
+370 646 153 01
info@socialbreeze.lt

Labas!

Džiaugiamės, jog nusprendei priimti savanorystės iššūkį! Tikimės, jog ši patirtis įkvėps tęsti pradėtą savanorišką veiklą arba atneš naujų atradimų!

Čia rasi informacijos, kuri padės detaliai suprasti kaip įgyvendinti iššūkį, idėjų kaip rasti organizaciją savanoriškai veiklai atlikti. Atidžiai viską perskaityk, nes čia pateikiamos iššūkio sąlygos ir dažniausiai užduodami klausimai.

Labas!

Kas yra savanoriška veikla?

Savanoriška veikla yra laisva valia grupės ar individo skiriamas laikas ir pastangos visuomenei naudinga veikla, negaunant jokio piniginio atlygio. Savanorišką veiklą Lietuvoje apibrėžia savanoriškos veiklos įstatymas. Su juo susipažinti gali čia: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.402802 

Kartais savanoriška veikla supainiojama su kitais gerais darbais, todėl atkreipiame dėmesį, kad savanoryste nelaikoma:

  • donorystė
  • aukojimas labdarai
  • narystė organizacijoje
  • socialinių – pilietinių valandų atlikimas
  • pagalba šeimos nariams.

Aišku, tai nepaneigia šių gerų darbų esmės, tačiau šiame “Savanorystės iššūkyje” mes kviečiame tave atlikti būtent savanorišką veiklą.

Jei nori daugiau sužinoti apie savanorišką veiklą ir jos principus, kviečiame pasižiūrėti šį filmuką:

Kas yra savanoriška veikla?

Ko tikėtis savanoriaujant?

Kaip ir vėjas brizas, savo kryptį keičiantis du kartus per parą (dieną pučia nuo jūros į krantą, o naktį – nuo kranto į jūrą), taip ir savanorystė nėra tik vienkryptis judėjimas. Skiriant savo laiką ir dėmesį kitiems, teigiama energija sugrįžta įvairiais pavidalais – geru žodžiu, šypsena, padėka, išmokta pamoka. Tačiau savanorystėje, kaip ir bet kokiame užsiėmime, gali kilti iššūkių – į juos reaguok ramiai, jei nežinai kaip išspręsti – konsultuokis su organizacijos mentoriumi arba kreipkis į “Social Breeze” koordinatorių.

Ko tikėtis savanoriaujant?

Ar savanoriaujant būtina sutartis?

Dažnu atveju (tačiau ne visada) organizacijos ir savanoriai nori sudaryti savanoriškų darbų sutartį. Sutarties pavyzdį rasi čia, tačiau dėl to per daug nesirūpink – pati organizacija pasiūlys sau tinkamą formą. Sutartyje bus numatytos tavo savanorystės sąlygos ir kokios išlaidos gali būti kompensuojamos.

Ar savanoriaujant būtina sutartis?

Kiek laiko turi trukti savanoriška veikla?

Tavo savanoriška veikla turėtų trukti bent 10 valandų, tačiau gali ir daugiau. Susirasti vietą savanoriškai veiklai atlikti reikėtų per savaitę nuo patvirtinimo, jog dalyvaujate iššūkyje gavimo. Jei nepavyksta susirasti, kur savanoriauti, galima kreiptis į „Social Breeze“ koordinatorių ir paprašyti patarimo.

Kiek laiko turi trukti savanoriška veikla?

Kuo man gali padėti “Social Breeze” koordinatorius?

Koordinatoriaus tikslas yra paskatinti įsitraukti į savanorišką veiklą, tačiau jis / ji nėra atsakingas už organizacijos, kurioje savanoriausi veiklą, taisykles ir pan. Koordinatorius gali patarti kaip išspręsti iškilusius iššūkius, tačiau negali jų išspręsti už tave – tai padaryti turėtum su organizacija, kurioje savanoriauji.

Kuo man gali padėti “Social Breeze” koordinatorius?

Kokios atsakomybės manęs laukia?

Svarbiausias savanorystės principas – pagalba kitam. Tai gali būti prieglaudos gyvūnėlių priežiūra, edukacinių veiklų vedimas skirtingo amžiaus grupėms, valgio dalinimas vargstantiems, pagalba buityje iš namų išeiti negalinčiam kaimynui, neatlygintina mentorystė jaunesniems, pagalba emocinės paramos skambučių centre ir t.t.
Savanorio atsakomybės priklauso nuo pasirinktos savanorystės veiklos, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad tavo užduotys neturėtų būti per lengvos (nes greitai taps nuobodu), bet ir per sunkios (nes nusivilsi savo jėgomis). Taip pat svarbu suprasti, kad tu turi mažesnę atsakomybę nei įstaigos darbuotojai, bet truputį didesnę nei jos lankytojai. Geriausia, jei pirmo susitikimo metu aiškiai ir drąsiai paklaustum savo organizacijos, kokios yra tavo atsakomybės ribos. Jei kiltų dileminių klausimų – tiesiog rašyk „Social Breeze“ koordinatoriui.

Kokios atsakomybės manęs laukia?

Ką turėsiu padaryti po savanorystės iššūkio įgyvendinimo?

Atlikus veiklą reikės pasidalinti šia patirtimi socialiniame tinkle Instagram ir/ar Facebook įkeliant nuotrauką, bei pažymint @SocialBreeze ir projekto partnerius Ukrainoje @YoungAgentsofChange. Tegul savanorystės žinia pasiekia kuo daugiau žmonių! Ši sąlyga būtina, norint gauti dovaną.

Nuotraukoje turėtum matytis tu pats ir veikla, kurią atlieki.

Taip pat, baigus veiklą prašome užpildyti iššūkio įvertinimo formą, kurią rasi čia: įvertinimo anketa

Mums svarbu žinoti, kiek naudinga buvo ši patirtis, su kokiais iššūkiais susidūrei.

Ką turėsiu padaryti po savanorystės iššūkio įgyvendinimo?

Ką daryti, jei nerandi, kur savanoriauti?

Jei tavo aplinkoje nėra nevyriausybinių organizacijų ar biudžetinių įstaigų (pvz. muziejų, bibliotekų, ligoninių, vaikų darželių, savivaldybės, teismo, mokyklos, policijos ir pan.), tokiu atveju gali pats / pati sugalvoti prasmingą ir naudingą kitiems veiklą. Su savo pasiūlymu kreipkis į “Savanorystės iššūkio” koordinatorių ir lauk patvirtinimo, kad tavo pasiūlyta idėja yra tinkama. 

Ką daryti, jei nerandi, kur savanoriauti?

Apsauga nuo COVID-19

Norime atkreipti dėmesį, jog dėl COVID-19 pandemijos mes labai skatiname savanorišką veiklą atlikti nuotoliniu būdu. Pasitark su organizacijos atstovu, ką tu pats / pati turėtum padaryti, kad užtikrintum savo saugumą, o kuo pasirūpins organizacija. 

Programa “Social Breeze” negali būti laikoma atsakinga už tinkamą tavo apsaugą nuo koronaviruso. Įgyvendinant bet kokią veiklą privaloma laikytis oficialių Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbiamų nutarimų ir sekti informaciją https://koronastop.lrv.lt/ puslapyje. 

Bet kokiu atveju atariame veiklą atlikti nuotoliniu būdu, o jei tai neįmanoma – laikytis saugaus 2 metrų atstumo, dėvėti apsaugines priemones, reguliariai dezinfekuoti rankas, pajutus simptomus nedelsiant izoliuotis. Būtinai aptarkite su organizacija kaip bus užtikrinamas saugumas tavo savanorystės metu, o jei yra nors menkiausia dvejonė, kad saugumo užtikrinti nepavyks, rekomenduojame tokią veiklą atidėti.

Apsauga nuo COVID-19

Ar negalią turintys žmonės gali savanoriauti?

Taip, žinoma. Jei savanoriauji ne nuotoliniu būdu, reikėtų rasti organizaciją, užtikrinančią savanorystės vietos pritaikymą neįgaliesiems (jei toks reikalingas). Visada gali kreiptis į „Social Breeze“ koordinatorių, kuris padės surasti tinkamiausią organizaciją.

Ar negalią turintys žmonės gali savanoriauti?

Ar nepilnamečiai gali dalyvauti iššūkyje?

Taip, tačiau tokiu atveju savanorį priimanti organizacija gali prašyti raštiško tėvų sutikimo.

Ar nepilnamečiai gali dalyvauti iššūkyje?

Kai pradėjau savanoriauti, man atsivėrė daug naujų durų. Supratau, kaip gera yra daryti kažką dėl kitų negaunant atlygio. Savanorystėje geriausias atlygis yra patirtis, nauji žmonės ir žinios. Padėdama kitiems jaučiuosi labai gerai, todėl tai mane dar labiau motyvuoja tęsti veiklą. Tokios patirties mokykloje niekaip nebūčiau įgijusi. – Vakarė iš Alytaus

Savanorystė tai ne vien laisvalaikio praleidimas įvairiausiuose renginiuose, tačiau ir savęs pažinimas, mokymasis dirbti komandoje, naujų pažinčių ar net draugų radimas. Savanorystė – puikus būdas bet kuriai asmenybei tobulėti bei kurti savo ateities planus ir, žinoma, gauti begales neįkainojamų patirčių ir įgūdžių! – Beatričė iš Šiaulių

Nuo pat vaikystės, daugelį darbų atliekame savarankiškai, o savanorystė yra tas įrankis, kuris leidžia mums jungtis ir siekti rezultatų kartu. Savanorystė – tai galimybė išbandyti save, susipažinti su bendraminčiais bei prasmingai leisti laiką. – Lukas iš Nemenčinės

Savanorystė man lyg angelo sparnai, su kuriais galime ištiesti pagalbos ranką, nelaukiant atlygio. Ji moko pažinti save, atrasti įdomių dalykų, nerti į avantiūras. – Vakarė iš Pakruojo raj.

Savanorystė, tai kaip tėvystė. Tu aukoji save kitiem žmonėms (savo vaikams) savo noru už nieką, už šypseną ir žodį „ačiū“. Kad ir kaip sunku tu visada sugrįžti ir toliau rūpiniesi savo vaikais, kuriems pasižadėjai padėti (auginti), nes tu mėgsti tuos žmones (myli savo vaikus). Tai… savanoriaudamas aš esu tėtis! – Ugnius iš Kauno

Man savanorystė yra ne tik savęs atradimas, pažinimas, tobulinimas, bet taip pat ir džiaugsmas matant dėkingą žvilgsnį, taip pat ir žinojimas, kad nors ir mažu darbu prisidėjau prie visuomenės kaitos. – Laura iš Kretingos

Mano manymu, kad žmogaus gyvenimo tikslas – atrasti save šiame pasaulyje. Na, o savanorystė padeda atrasti savo kryptį. Man savanorystė, tai yra toks etapas, nors ir nedidelis, kuris padeda pažinti savo norus. – Rafal iš Pabradės

client
client
client
client
client
client
REGISTRUOTIS SAVANORYSTĖS IŠŠŪKIUI
Kontaktai Apie mus Partnerystė

Prasidėjo „Social Breeze“ ambasadorių atranka

Ieškome aktyvių, savanoriška veikla besidominčių 16–21 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie norėtų tapti...

Daugvydas iš Panevėžio: „Galiu realizuoti save padėdamas kitiems žmonėms“

Daugvydas Staniūnas - 16 metų jaunuolis iš Panevėžio. Jis mokosi Juozo Miltinio gimnazijoje, tačiau nuo...

+370 646 153 01
info@socialbreeze.lt
© 2019 socialbreeze.lt. Visos teisės saugomos. Sukurta zuzuweb.lt.
Svetainėje naudojami slapukai. Paspausdami "Sutinku" arba naršydami toliau jūs sutinkate su www slapukų politika. Sutinku